Pleksi ile Neler Yapabiliriz?

Tarih: 20.05.2022 16:59
Pleksi ile Neler Yapabiliriz?
Sağlıklı, hijyenik ve fonksiyonel… Pleksi Kutulara Pleximarkt farkıyla daha yakından bakıyoruz.

Pleksiglas Kutular

Pleksiglas, sağlamlığı ve yarı saydamlığı nedeniyle cama çok benzerdir ve pek çok kullanıma sahiptir. Değişik ebatları ve renkleri ile şık, kullanışlı ve uygun maliyetli bir üründür. Çeşitli kaplamalarla tasarlanarak ve birçok endüstri için alternatif yaratabilir. Özellikle pleksi kutular farklı kullanım türleri için uygunluk gösterdiğinden evlerde ve iş yerlerinde sıkça kullanılmaktadır.

Çoğu zaman camın şıklığıyla birlikte dayanıklı ürün isteyenler için pleksi bir numaralı tercihtir. Çünkü Pleksi Ürünler, cama göre çok daha fazla darbe dayanımına sahiptir. Diğer yandan pleksilerler çeşitli koşullarda özelliklerini korurken farklı şekillerde ve boyutlarda kalıplanabilmeleridir.

Bu dayanıklı, doğa dostu ve geri dönüşüme uygun olan pleksi aynı zamanda kolay şekil alabilir. Polistiren ve polietilen gibi diğer plastiklerin çoğundan daha yüksek çevresel stabiliteye sahiptir. Bu sebeple dış mekan uygulamaları için de kullanışlıdır. Hadi bu şık ve bol seçenekli pleksi kutuların kullanım alanlarına birlikte göz atalım.
 

Pleksi Kutular Mimari Alan Kullanımları

Çeşitli şekillerde üretilen Pleksi çöp kutuları, yükselticiler, ticari eşya kapakları, spor ödülleri, oy sandıkları ve çok daha fazlasına alternatiftir. Ayrıca Pleksi Teşhir Ürünleri özellikle görsel mağazacılık ve sergicilik için uygun ürünlere sahiptir. Çünkü dayanıklıdır ve şeffaf yapısı sayesinde şık ve kullanışlıdır. Diğer yandan pleksiglas mimari açıdan; kullanılabilirliği, kolay bakımı, hava koşullarına dayanıklılığı nedeniyle en çok çatı pencerelerinde tercih edilir. Banyolarda ve duş kabinlerinde kırılmaya karşı dayanıklı oldukları için kullanılmaktadırlar. Diğer malzemelerin aksine yaralanma ihtimallerini minimuma indirirler. Bu avantajları pleksi maddesini yapı malzemesi için sıkça tercih edilen bir ürün haline getirir. Bunun dışında pleksi özel mimari uygulamalar için de planlanabilir. Güneş ışığını iletmesi, kırılmaya karşı direnci, hava koşullarına dayanıklılığı ve az kir toplama özelliği sizce de pleksi malzemesini hem seralar hem de güneş panelleri inşa etmek için ideal hale getirmiyor mu?
 

Pleksi Dekorasyon Ürünleri

Pleksi özellikle dekorasyon için farklı bir sürü şekilde kullanılmaya elverişli bir malzemelerdir. Şeffaf Pleksi kutular, içini gösterdiği için aradığınızı kolayca bulmanızı sağlar; bu nedenle iyi birer düzenleyici alternatifleridir. Kozmetiklerinizi, kalemlerinizi, takılarınızı, saatlerinizi toparlayıp estetik bir görüntü elde edebilirsiniz.

Biraz fark yaratmak isterseniz de pleksi kutuları üst üste ya da yan yana kitaplık olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca pleksi rafları koleksiyon sergilemek için kullandığınızda da şık bir görünüm kaçınılmaz olur. Eğer klasik kullanımlarda pratiklik arıyorsanız da; mobilyalarınızda pleksi ürünleri tercih edebilirsiniz. Mesela tabure, masa, komodin için daha iyi birer malzeme seçeneği düşünülebilir.

Tüm bunların en şık tamamlayıcı ürünü de Pleksi Aynalar! Çalışma masanızdaki pleksi kalemliklerle şık bir görünüm yakaladığınız odanızda pleksi ayna eklemesi. Mükemmel bir ortamı bütünlük içinde yarattınız demektir. Tabii dekorasyon konusunda iddianızı bir adım öteye taşımak isterseniz bir önerimiz daha var. Evinize ya da ofisinize adınızın baş harfini veya sevdiğiniz bir cümleyi pleksi harflerleri kullanarak dekoratif bir şekilde asabilirsiniz. Minimal bir görüntü yakalamak için bu harfleri çalışma masanızda pleksi isimlik olarak da kullanmanız mümkün. Tüm alternatif fikirler için cevaplarınızı pleksi ürünlerin içinde bulabileceğinizden şüphemiz yok. Pleksi Malzemeler, kapı süsü, aksı, saksı, tepsi, bardak altlığı, mumluk, çöp kutusu olarak birçok farklı şekilde dekorasyonda kendine yer bulabilir. Önemli olan sizin yaratıcılığınız!

 

Mağaza Vitrin ve Standları

Dünya Sağlık Örgütü gıda pazarlarının ve marketlerin, ambalajsız gıda ürünlerini açıkça sergilemesini desteklememekte. Örgüt unlu mamuller ve self-servis gıdalar sunmak için pleksi kutuların kullanmasını önermektedir. Mağazalarda ve marketlerde gördüğünüz çoğu stand ve kutu bu sebepten pleksiden yapılır. Çünkü pleksilerin içerisinde baklagil, kuruyemiş, lokum, şeker, sakız vb ürünler steril bir şekilde muhafaza edilebilir. Diğer yandan Pleksi Ürünler cama göre hafif olduğu için daha çok sevilmektedir. Bu kullanışlı ürünü tercih etmek mantıklı ama ihtiyaçlarınız için en uygun çözümü bulmak da çok önemli. Mesela Aç-Kapa’nın gözünüze ve işinize    en uygun olan çeşidiyle renkli şekerlemeleri ve sakızları muhafaza edebilirsiniz. Bidon çeşitleriyle baharat, kuruyemiş, zeytin ve bakliyatları dükkanınızda güzel bir şekilde müşterilerinize sunabilirsiniz. Ayrıca bombeli ürünleri otellerde yemek sunumu ya da kafelerde ürünleri muhafaza etmek için kullanabilirsiniz. Geniş ürün yelpazemiz ile size birçok seçenek sunmak için yanınızdayız.
 

Covid-19 Önlemlerinde Pleksi 

Günümüzde pleksiglas son derece geniş bir uygulama alanı içinde kendine yer bulur. Şeffaf bir cam yerine, genellikle akvaryumlar, denizaltılardaki görüntüleme portları, otomobil lensleri, spor pistlerinde seyirci korumalı, uçak pencereleri, polis isyan kontrol araçları, deniz feneri lensleri gibi birçok ürün aslında pleksi malzemeden. Ayrıca bazı ameliyatlar, diş hekimliği malzemeleri ve gözlükler de dahil olmak üzere bir dizi tıbbi alanda da kendine yer açmayı sürdürmektedir.

Covid-19 döneminde pleksinin kalkan olarak kullanımı, ofislerde, marketlerde ve restoranlarda yaygınlaştı. Restoranlar, mağazalar ve küçük işletmelerde geçici mimari müdahaleleri gerektiren güvenlik gereksinimlerinde pleksiyle tanıştı ve geniş kullanım alanında kendilerine yer açtı.

Marketler ve eczaneler, müşteriler ve çalışanlar arasında viral yayılmayı sınırlamak için ödeme kayıtlarına şeffaf Pleksi Cam panel kullanımı en iyi çözüm olarak kullandı. İşletmeler ve ofisler yeniden açıldıkça, bazı ofislerin masalar ve hatta lavabolar arasına bariyerler eklemeyi planlamasıyla pleksi bölmelerin kullanımı daha da arttı.

Tüm bunların yanında pleksi, müşterilerin kendi aralarındaki teması sınırlandırmak için restoranlara, sinema salonlarına ve güzellik merkezlerine eklenmektedir. Bu pleksi bölmeler pek çok şekilde olabilir, çoğu da tabaka bariyerler. Hepsinin de en büyük ortak özellikleri etkili ve estetik olarak hoş olan pleksi sağlıklı ortamlar yaratmaktaki yeteneklerini sergilemesi. 

 

İlgili Ürünler
Yükleniyor...
Size nasıl yardımcı olabiliriz?